Analiza cyklu życia instalacji CO2-EGS – szkolenie z zastosowania specjalistycznego oprogramowania

W dniach 16-17 marca 2023 r. pani mgr inż. Magdalena Starczewska odbyła szkolenie z zakresu wykonywania analizy cyklu życia przy zastosowaniu oprogramowania SimaPro (Effective LCA with Sima Pro Destkop).

Pani mgr inż. Magdalena Starczewska jest doktorantką Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie, gdzie przygotowuje swoją pracę doktorską pod opieką naukową dr hab. inż. Anny Sowiżdżał (kierownika projektu EnerGizerS) pt.: Ocena środowiskowa funkcjonowania niekonwencjonalnych systemów geotermalnych (EGS - Enhanced Geothermal System), a w ramach projektu EnerGizerS realizuje prace związane z oceną oddziaływania na środowisko systemów CO2-EGS.

Szkolenie odbywało się w siedzibie PRe Sustainability w Amersfoort w Holandii i uczestniczyły w nim osoby różnych narodowości, które w swojej pracy zawodowej zajmują się analizą cyklu życia produktów.

Efekty szkolenia będą wykorzystywane w realizacji WP6 projektu EnerGizerS, w ramach którego zespół projektowy wraz z przeszkoloną doktorantką będzie wykonywał ocenę cyklu życia dla potencjalnej instalacji CO2-EGS zlokalizowanej na wytypowanym w ramach projektu obszarze perspektywicznym.