Szkolenie z obsługi specjalistycznego oprogramowania wykorzystywanego do analizy cyklu życia

W dniach 09-10.11.2023 r. kolejna doktorantka będąca członkiem zespołu EnerGizerS, Magdalena Strojny, uczestniczyła w szkoleniu Effective LCA with SimaPro Desktop, organizowanym przez firmę PRé Sustainability w Amersfoort, w Holandii.

Kurs podzielony został na dwa dni treningowe, w których trenerzy przekazywali uczestnikom wiedze w zakresie analiz środowiskowych oraz poruszaniu się w dedykowanym tym ocenom oprogramowaniu SimaPro. Podczas szkolenia można było dowiedzieć się, jak skutecznie wykorzystywać oprogramowanie do identyfikacji obszarów o największym wpływie na środowisko czy porównywania produktów i procesów w zakresie ich oddziaływania na otoczenie. Szkolenie to stanowi doskonały element wprowadzający do działań w zakresie zrównoważonego projektowania i zarządzania środowiskowego.